Меню ➡
про металопластикові вікна

Якими повинні бути якісні вікна за ДСТУ

Як правильно вибрати якісне вікно, враховуючи стандарти України в Чернівцях?
про металопластикові вікна

Якими повинні бути якісні вікна за ДСТУ

Як правильно вибрати якісне вікно, враховуючи стандарти України в Чернівцях?
Далеко не завжди можна визначити якість товару за виглядом. Візуально металопластикові вікна практично нічим не відрізняються одне від одного. Всі вони складаються з аналогічного переліку комплектуючих. Проте ця схожість оманлива.

Незважаючи на однаковий зовнішній вигляд, якість і експлуатаційний термін вікон істотно варіюються, в залежності від виробника, використаних технологій, умов виробництва і способу монтажу. Часто лише в процесі тривалої експлуатації вдається зрозуміти, якісне вікно чи ні.

Люди, які не володіють спеціальними знаннями, при виборі того чи іншого виробу керуються ціною, відкладаючи питання якості на другий план. Що цілком логічно, адже кожен продавець запевняє в надійності продукції.

З цієї статті Ви дізнаєтесь, які державні документи свідчать про високу якість віконних конструкцій.

Яким стандартам і нормам повинні відповідати металопластикові вікна?

Якісні вікна – це ті, які відповідають вимогам Державних стандартів та норм, які регулюють порядок виробництва вікон і склопакетів, а також представляють нормативи в області будівництва (ДСТУ і БДН).

Всі комплектуючі також повинні виготовлятися відповідно до норм визначених ДСТУ і володіти Санітарно-епідеміологічними висновками.

Сертифікати, які підтверджують відповідність продукції, видаються після проведення лабораторних випробувань Органами по сертифікації, акредитованими Держстандартом України. Тому при виборі металопластикового вікна, одним з основних критеріїв відбору має бути наявність сертифікатів якості.
Сертифікат відповідності на вікна
Під час тестувань вікон особлива увага приділяється:
  • теплопровідності вікна;
  • показникам звукоізоляції;
  • гідроізоляції конструкції;
  • шумоізоляції;
  • міцності кутових стиків.
Дані критерії впливають на експлуатаційний термін, а також якість виробів.
Нижче наведемо вимоги ДСТУ, а також ДНБ, яким повинна відповідати продукція. Також розповімо про труднощі, які виникають в разі недотримання нормативів.

Міцність зварних швів на кутах вікна

Це одна з ключових характеристик, яка визначає якість і експлуатаційний термін вікна. ЇЇ випробування проводяться за допомогою навантаження зварних швів.

Якщо міцність шва розрахована неправильно, то на виробі можуть з'явитися тріщини.

Згідно з правилами, у випадку появи подібного дефекту, виробник зобов'язаний замінити або переробити вікно. Це пов'язано з тим, що таке порушення цілісності – наслідок порушення вимог ДСТУ до виробництва.

Щоб зварювальний шов був міцним, потрібне використання спеціальних з'єднувачів, збільшуючих площу зварювання та створюючих з армування цілісну міцну конструкцію.
зварний кут на вікнах

Металеве армування у вікнах

При ширині вікна понад 60см,в ПВХ-профілі розміщують армування з оцинкованої сталі, яке збільшує жорсткість конструкції. Також може використовуватися будь-який інший профіль із захистом від корозії.

Використовуваний в якості армування метал, повинен розміщуватися по периметру вікна. Найменша допустима товщина армування – 1,5мм. Це дозволяє продукції зберігати форму, не перекошуватися та протистояти навантаженням вітру.
металеве армівання для вікон
Іноді, для зменшення собівартості, виробники економлять на кількості шурупів, які використовуються для прикріплення армування до профілю. Їх оптимальна кількість визначається з врахуванням розміру деталі. Через ПВХ-профіль до армування кріпиться фурнітура, яка тримає стулку. При високих навантаженнях та використанні невідповідного армування, фурнітура в місцях кріплення розхитується. Великі виробники, як правило, монтують армуючий профіль і в конструкції, ширина яких менше 60см.

При належній якості, мінімальна кількість циклів відкриття/закриття становить + - 20 000 разів.

Для I зони підходять вікна з 5-ти камерним ПВХ-профілем і двокамерним енергозберігаючим склопакетом, оснащеним теплою дистанційною рамкою. Жителям II-ї зони варто встановлювати вікна з 3-х камерного ПВХ-профілю і однокамерним енергозберігаючим склопакетом.

Вимоги до звукоізоляції вікон

Звукоізоляція – один з ключових критеріїв, що визначає комфорт приміщення. При виборі вікна слід орієнтуватися на рівень шуму місцевості, в якому знаходиться будинок.

Мінімальний показник шумоізоляції віконних конструкцій – 30дБ. Для регіонів з більш високим шумовим навантаженням потрібні вікна з підвищеним захистом. У таких випадках можна встановити товсте скло, а також збільшити кількість камер в склопакеті чи в профілі.
Зовнішній вигляд ПВХ-профілю
Не допускається неоднорідний окрас вікна, а також дефекти на лицьовій поверхні, які помітні на відстані більше 1м. Для захисту від пошкоджень, профіль обклеюється захисною плівкою до моменту введення в експлуатацію.

Часто для покращення естетичних характеристик, в ПВХ-профіль додають домішки, які роблять його більш білим і блискучим. Проте це може негативно позначитися на міцності.
пвх профіль для вікон
Вимоги до фурнітури та ущільнення у вікнах
Важливо, щоб вікна в закритому положенні не пропускали повітряні потоки та вологу. Це забезпечується шляхом використання спеціальної фурнітури та ущільнювача. Перша притягує стулку по всьому периметру. Головними вимогами до ущільнювача являються гнучкість та присутність мінімум 2-х контурів (залежить від типу профільної системи конструкції). В елітних ПВХ-профілях використовують ущільнення з трьома контурами.

В процесі експлуатації вікна на нижній внутрішній частині коробки може накопичуватись волога. Особливо часто таке трапляється при відкритому положенні стулки. Щоб забезпечити виведення вологи, вікно має мати спеціальними отвори, кількість яких визначається шириною віконної конструкції.
Монтаж вікна
Встановлення конструкцій можливе за умови використання визначених монтажних матеріалів, а також правильного розміщення точок кріплення вікна до проєму. Роботи проводяться при температурі вище -15С. Конструкції монтуються шляхом встановлення на металеві пластини.

Використання тонких профілів заборонено, так як вони призначенні для монтажу гіпсокартону. Також використовують якісні герметики для швів і скрупульозно дотримуються схеми кріплення. Адже у випадку невідповідності, між вікном та стіною може виникнути протяг або пліснява.
віконний відкос

Герметичність склопакету

Для збереження герметичності, склопакет оснащують двома нерозривними суцільними контурами герметизації по периметру. При цьому важлива відсутність герметику всередині.

Згідно з ДСТУ, мінімальний показник товщини герметизуючого шару – 9мм. Герметик обов'язково наноситься рівномірно. Використовується виключно спеціальний двокомпонентний герметик. Замінити його іншими матеріалами (наприклад, силіконом) не можливо. Виробник повинен мати Санітарно-епідеміологічний висновок для герметика.
герметичність склопакетів
ДСТУ регламентує вимоги до використовуваного скла. Воно повинно мати абсолютно чисту поверхню. Для досягнення цього на виробничих лініях встановлюють спеціальні автоматизовані миючі машини.

Важливі показники теплозбереження склопакету. Згідно з нормативами, він повинен утримувати ці характеристики за наступних умов:
  • внутрішня температура приміщення – 5С та вище;
  • відносна вологість – до 60%.

Допускається виникнення конденсату на склопакеті, за критичних температурних умов.

Дистанційна рамка у склопакеті

Вона відіграє роль каркасу конструкції та дозволяє дистанціювати скло. Дистанційна рамка може бути наступних типів: металева, пластикова, комбінована.

Головна відмінність – показник теплозбереження. Пластикова рамка краще зберігає тепло, ніж металева. Також дистанційна рамка відіграє роль ємкості для адсорбенту, який створюється в склопакеті. Для цього в ній розміщують водопоглинач. Згідно з ДСТУ водопоглинач повинен займати більше 50% об'єму простору. Його кількість визначається технічною документацією виробника.
тепла дистанційна рамка
Інертний газ у вікнах
Він підвищує показники теплоізоляції. Ним заповнюють 95% всього об'єму. Нормативи ДСТУ регулюють склад та чистоту інертного газу. Найчастіше ним виступає аргон, також використовують криптон, проте рідше. Нажаль визначити, яким газом наповнений склопакет, і чи наповнений він взагалі, можна лише в лабораторних умовах.
Встановлення склопакету у раму чи стулку
Критична умова цих робіт – недопустимість дотику скла до пластику. Металопластиковий профіль не стійкий до впливу критично високих температур. Тож він може деформуватись, навантажуючи склопакет. При стиканні профілю та склопакету, скло може тріснути. Для уникнення цього, перш за все встановлюють підкладки. Їх кількість залежить від площі склопакету, який вставлятиметься.
тріщина у склі

Клас ПВХ-профілю вікон

ДСТУ класифікуються ПВХ-профілі в залежності від товщини лицьової стінки профілю. Виділяють класи А та Б. Товщина лицьової стінки у профілю першого типу повинна складати не менше 2,8мм, для класу Б цей показник 2,5мм.
Документи на придбання та гарантійні зобов'язання
Згідно з ДСТУ, продавець зобов'язаний видавати Паспорт на виріб. Це документ, в якому вказується наступна інформація про вікно:
  • використані комплектуючі;
  • технічні показники;
  • інструкція з експлуатації.
Часто необхідність видачі такого документу ігнорують. Проте цікаво, що компанії, які надають тривалу гарантію, підтверджують якість виробу Паспортом.

Також виробники склопакетів, металопластикових профілів та віконних конструкцій зобов'язані надавати гарантію. Для покупця це найкращий спосіб бути впевненим в надійності нового придбання. Адже гарантійні зобов'язання терміном в 10 років від виробника, який існує на ринку всього 3-4 роки здаються доволі дивними. Варто бути уважними та звертати увагу на наступні терміни в договорі:

  1. Гарантійний термін зберігання. Він визначає, на протязі якого часу товар повинен зберігати незмінні споживчі властивості, без їх погіршення (за умови дотримання вимог нормативних документів).
  2. Гарантійний термін експлуатації. Визначає період на протязі якого виробником чи продавцем надаються гарантійні зобов'язання, а також гарантується справне функціонування вікна та всіх його комплектуючих (за умови дотримання умов та правил використання).
  3. Довговічність. Визначає період, протягом якого продукція спроможна зберігати працездатний стан. Починається з моменту придбання і до часу, коли її стан стане граничним і вона втратить функціональну цінність. Термін визначається за умови надання встановленої системи обслуговування та ремонту конструкції.

Перед придбанням вікна поцікавтесь, чи є у компанії Санітарно-епідеміологічні висновки, підтверджуючі відповідність вікон існуючим вимогам. Часом виробники не дотримуються нормативів, таким чином знижуючи ціну на вікна.

Також поцікавтесь відгуками про компанію у друзів, знайомих та в Інтернеті. Врахуйте зовнішній вигляд офісу продавця. Серйозні гравці забезпечують повне оснащення офісів зразками, прикладами виробів та їх комплектуючих. Важлива і професійність консультантів. Якщо менеджер радить купити більш вартісне вікно, при цьому оперуючи аргументами, то йому варто довіряти. Швидше всього він рекомендує ту модель вікна, яка довго прослужить саме за Ваших умов використання.

Ми постарались коротко розповісти про особливості виготовлення вікон. Будучи технічною продукцією, вони вимагають спеціалізованих виробничих умов, відповідного програмного та нормативного забезпечення, а також компетентності персоналу. Всі ці фактори гарантують довговічність і високу експлуатаційну цінність вікна. А їх введення впливає на ціну, сприяючи її зростанню.
Порахувати точну ціну
Запрошуємо до нашого салону:
м. Чернівці, вул. Головна 185
тел.
+38 095 007-42-40
Заміна пластикових вікон на нові металопластикові REHAU
Дізнайтеся, які вікна потрібно встановлювати у новобудовах